3B Dizayn Forumlari Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Merhaba

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Merhaba
    Gönderim Zamanı: 16.Ocak.2008 Saat 17:04
Öncelikle forumumuzun herkese hayırlı olmasını diliyorum, 3B Dizayn firmasında CAD Uygulama Mühendisi olarak 2 yılı aşkın bir süredir görev yapmaktayım.Sizlere Type3 ve 3Design yazılımları hakkında bilgiler sunacağım.Soru ve görüşlerinizi bekliyoruz...
   İyi çalışmalar...
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Şubat.2008 Saat 16:27
Type3 endüstrinin tüm grafik tasarım ve işleme gereksinimlerini karşılayabilecek özelliklere sahip bir yazılımdır. En iyi grafik tasarım paketine ve en iyi üretim proseslerine sahip sektörün lideri bir yazılımdır.Type3; plaket üzerindeki basit bir harf kabartmasından, 3 boyutlu karmaşık bir kuyum tasarımına kadar tüm gravür ihtiyaçlarına güçlü ve esnek çözümler üretebilir. Akıllı modüller her firmanın ihtiyacına birebir cevap verebilecek şekilde tasarlanmıştır.Type3, sizin yapmak istediğiniz her türlü tasarımda size kolaylık sağlayacaktır. Kolay öğrenilebilir, kolay uygulanabilir. Tasarım ve imalat için evrensel bir yazılımdır.

Birçok üretici kuyumcu ve grafik tasarımcı üretim süreçlerini modernize etmek için 3 boyutlu CAD yazılımı arayışı içindedir. Type3’ ün heyecan verici yeni yazılımı sadece 3 boyutlu bir CAD & CAM yazılımı değildir. Kuyumculuğa özel komutlar, kullanım kolaylığı ve basit anlaşılır bir ara yüze sahiptir.

TYPE3 ÖZELLİKLER
TYPE EDIT
•     2 ve 3 eksen modelleme.
•     Geniş kapsamlı standart sembol, font kütüphanesi ve özel font oluşturabilme.
•     Renklere göre otomatik vektörizasyon (renklere göre kontur oluşturma).
•     2D ve 3D scanner ile direkt bağlantı kurma.
•     Çizgileri herhangi bir yüzeye (konik, silindirik, paralel yüzeyler) sarma yapabilir.
•     1 ve 2 yol arasında farklı 4 kesit ile yüzey oluşturma.
•     Favori toolbar; kişisel toolbar oluşturma.
TYPE ART
•     Hızlı yüzey ve katı modelleme.
•     Renk editörünü kullanarak herhangi bir resmi istenilen yükseklikte 3D kabartma haline getirebilme.
•     İstenilen açı ve yükseklikte kesit çizmeden doğrudan gravür oluşturabilme.
•     Texturing. Kendinize özel desen oluşturabilirsiniz veya standart kütüphaneyi kullanarak dilediğiniz yüzeye desen uygulayabilirsiniz.
•     Mal paylı veya mal paysız, dişi-erkek kalıp oluşturabilme. Sadece erkek kalıptan dişiyi mal paylı veya mal paysız oluşturabilme.
•     Smooting. Yüzey ütüleme.
•     SculpArt. Free form özelliği ile yüzey deformasyonu oluşturma.
•     Yüzey formlarına göre takım seçimi. İşlemeden önce, seçilen takım ile çıkacak yüzeyi görebilme. Kalan pasoyu tespit edebilme.
•     Seçilen takıma göre yüzey deformasyonu sağlanması.
TYPE CAM
•     2-2,5-3 ve 4 eksen işleme.
•     Kaba işleme, kaba tekrar işleme.
•     Bölgesel işleme Intaglio.
•     Kapalı konturun merkezini otomatik tespit ederek işleme
•     Combo die.2 boyutlu çizgiden, belirtilecek olan yükseklik, açı, dik duvar ve radyüse göre işleme
•     Özel takım oluşturma
•     Kapsamlı makine ve post processor kütüphanesi 2,5 eksende sıfıra giden köşelerin işlenmesi.
•     Test tool. 2 eksende, konturun seçilen takıma göre kalan pasolarının tesbiti ve mesafe ölçümü.
•     İstenilen yerden takım sıfırlayabilme.

Yukarı Dön
SERHAT Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
  Alıntı SERHAT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Eylül.2008 Saat 03:28
SAOLUN BİZİ BİLGİLENDİRDİNZ İÇİN Bİ SORUNUMZ OLURSA BURDAN SİZE DANIŞA BİLİRMİYİZ SORUNUMZU BURAYA YAZA BİLİRMİYİZ YADA YARDIM BÖLÜMÜ OLCAKMI...
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 139
  Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Eylül.2008 Saat 16:58
Merhaba,

Sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz. Eğer mevcut TYPE3 yazılımı lisanslı kullanıcısı iseniz size özel olarak teknik destek verilecektir.
Yukarı Dön
SERHAT Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı SERHAT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Eylül.2008 Saat 23:55
BU FİRMADAN ALDIK TYPE3 PROGRAMNI ÖZER DÜĞMEDE KULANIYORUM EKSİKLERİMZ BAYA VAR BİLGİLENMEK İSTIYORUZZ İNCE DETAYINA KADAR
SERHAT_4445@HOTMAİL.COM
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.Eylül.2008 Saat 18:38
Serhat bey merhaba,

Net bir soru sormadığınız için sizi burada yanıtlamam çok zor. Buradan bütün detayları size aktarabilmem de çok zor görünüyor ancak her sorduğunuz soruya buradan cevap vermeye çalışabiliriz. Ancak sanırım sizin için en doğru olanı ileri düzey bir eğitimi firmamızdan talep etmeniz olacaktır.
Yukarı Dön
SERHAT Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı SERHAT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Eylül.2008 Saat 00:18
pekiy bu ileri duzey detayı almamız için fırmanıza gelıp murcatmı etmmz lazım eyr kurs verceksınız hafta sonları vere bılıyrmsunuzz
SERHAT_4445@HOTMAİL.COM
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Eylül.2008 Saat 15:19
Serhat bey,

Firmamıza eğitim talebinde bulunuyorsunuz, sonra firmamızdaki teknik arkadaşlar sizin bu talebiniz doğrultusunda sizinle en kısa zamanda iritbata geçip eğitim için randevulaşıyorlar. Bilgi durumunuza bağlı olarak size 2-3 günlük bir eğitim veriliyor. Bu eğitimin ardından çok faydalı bilgiler doğrultusunda iş yerinizde çok verimli olarak çalışabilirsiniz. Cumartesi günleri kurslarımız mevcut olabiliyor ancak pazar günleri maalesef ofisin bulunduğu binanın kapalı olmasından dolayı eğitim veremiyoruz.
Yukarı Dön
legal Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı legal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Ekim.2008 Saat 14:49
merhabalar herkeze kolay gelsin.bu programı yeni kullanmaya başlayacağım ancak aktif olarak kullanmaya başlamadan önce gerekli bilgileri edinmek istiyorum.
ismim mehmet,rica etsem firmanızın irtibat telefonlarını mail olarak gönderebilirmisiniz.
Yukarı Dön
panercnc Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı panercnc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Kasım.2008 Saat 19:53
merhabalar
ben lisanslı topsolid kullanıcısıyım.
topsolid i kullanmamdaki amaç çevremde topsolid kullanan birileri olması ve destek olmaları ve avrupa yakasında ki kurs veren firmanın bizimle gerçekten iyi ilgilenmeleri ve öğretmesi sonucunda lisans almamdaki en büyük etkenlerden birisiydi.
öncelikli sorum şu;
type 3 programının demo cd si neden yok.
çünkü şahsi fikrim ben kurs alsam ve evde bunu pekiştiremeyeceksem bu hiç bir işe yaramaz.
bir programın iyi veya kötü olduğunu anlamak için üzerinde çalışma yapılmalı ve programla bir bütün olunmalıdır.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.06
Copyright ©2001-2007 Web Wiz