3B Dizayn Forumlari Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kinematik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hjakan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı hjakan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Nisan.2008 Saat 23:51
hemen baktım ve bir çalışma yaptım.Bakarsan sevinirim

http://rapidshare.com/files/105680418/KAZAN_SON_1.rar.html
Yukarı Dön
Goksel Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 128
  Alıntı Goksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Nisan.2008 Saat 12:51
Evet güzel bir çalışma olmuş, emeğine sağlık.
Göksel SARI
goksel.sari@3bdizayn.com.tr
Yukarı Dön
Goksel Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Alıntı Goksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Nisan.2008 Saat 17:51
Hakan Bey,
İstediğiniz gibi bir çalışma yaptım. Umarım beğenirsiniz :)

http://rapidshare.com/files/106653492/b.rar.html

Düzenleyen Goksel - 15.Nisan.2008 Saat 11:50
Göksel SARI
Yukarı Dön
Goksel Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Alıntı Goksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Nisan.2008 Saat 12:04
Merhaba,

Kinematik menüsünde bulunan "Joint" başlığı altındaki parametrelerin ne anlama geldikleri ile ilgili biraz yazmak istedim;

Rigid; Modelimizde sabit kalmasını istediğimiz ana eleman (gövde, şasi, vb.) için kullanılır.

Fixed; Sabit kalması istenen "ara elemanlar" için kullanılır.

Weld; Kaynak etme mantığı ile hareket eder. Kinematikte "base (sabit) element" ve "Link (hareketli) element" diye tabir ettiğimiz elementler arasındaki hareket iletimi için kullanılır.

Pivot; Eksenel mil hareketi (Dönme) sağlar.

Cylindrical; Silindirik bir hareket (Bir eksende dönüş ve o eksende ilerleme) elde etmemizi sağlar.

Prismatic; İstenilen bir yönde, düzgün-doğrusal bir ilerleme sağlar.

Point on line; Bir eksende ilerleme ve 3 ayrı eksende dönme hareketi sağlar.

Spherical; İki ayrı eksen etrafında dönüş hareketi ve bu eksenlerin kestiği noktada olmak üzere aynı anda 3 eksende dönüş hareketi sağlar.

Plane on Plane; İki ayrı ilerleme ve bir dönme hareketi elde etmekte kullanırız.

Line on Plane; İki ayrı ilerleme ve iki ayrı dönme hareketi verir.

Point on Plane; Bir noktaya göre sabitlenerek 3 ayrı eksende dönme hareketi ile 2 ayrı eksende ilerleme hareketini elde ederiz.

Polar; Bir nesneye kendi ekseni etrafında dönme hareketi ve bu hareket boyunca bir yönde ilerleme olanağını verir. (Polar= Açı + Mesafe)

Helicoidal; Bir eksen ve adım mesafesi verilerek silindirik bir hareket (dönme + ilerleme) elde edilir.

Rack; Kremayer dişli mantığı ile çalışır (Belli bir yönde ilerleme ve dönme hareketi)

Point on Curve; Mevcut bir contour (kapalı veya açık olabilir) üzerinde modelimizi hareket ettirme olanağı sağlar. Bu ilerleme hareketine 3 ayrı eksendeki dönme hareketide eklenilebilir.

Düzenleyen Goksel - 15.Nisan.2008 Saat 13:16
Göksel SARI
Yukarı Dön
Goksel Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Alıntı Goksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Mayıs.2008 Saat 18:58
   Tekrar Merhaba,

Kinematik ile ilgilenen arkadaşlara güzel bir çalışma hazırladım; Bir kam mili ve onun hareketini gösteren video...

İlgili link aşağıdadır;

http://rapidshare.com/files/116300045/Kam_mili.rar.html
Göksel SARI
Yukarı Dön
Mdesigner Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 12
  Alıntı Mdesigner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Ağustos.2008 Saat 13:39
hay allah razı olsun hepinizden çok yakında size bende bir video hazırlamayı düşünüyorum projemi bitirirebilirsem sanırım ben bu kinematik olayını çok sevdim :)
Yukarı Dön
cayasar Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
  Alıntı cayasar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Ağustos.2008 Saat 13:11
Arkadaşlar,

Kinematikle ilgili yaptığım bir çalışmayı ekteki linkte gönderiyorum.
Yapılan çalışma mühendislik mantığı içermemekte sadece olabildiğince çok kinematik menü kullanımını amaç edinmiş bir çalımadır.
     NOT: Dosyayı indirip açtıktan sonra Kinematik menüsünden senaryo kısmına girip senaryoya bir isim verip ok yaptıktan sonra kendi senaryonuzu oluşturabilirsiniz.
Benim yaptığım çalışmada 0 sn için değerler 0.5 sn için dönüş açısı 360° dişli çark açısı 720° ve 10 sn için değerleri yine 0 almıştım.Ayrıca joint kısmını açarak hangi hareketler hangi parçalara uygulanmış görebilirsiniz.

Umarım işinize yarar.

İyi çalışmalar.

http://rapidshare.com/files/138689621/kinematik_deneme.rar.html
Yukarı Dön
cayasar Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
  Alıntı cayasar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Ağustos.2008 Saat 13:16
Arkadaşlar,

Kinematikle ilgili yaptığım bir çalışmayı ekteki linkte gönderiyorum.
Yapılan çalışma mühendislik mantığı içermemekte sadece olabildiğince çok kinematik menü kullanımını amaç edinmiş bir çalımadır.
     NOT: Dosyayı indirip açtıktan sonra Kinematik menüsünden senaryo kısmına girip senaryoya bir isim verip ok yaptıktan sonra kendi senaryonuzu oluşturabilirsiniz.
Benim yaptığım çalışmada 0 sn için değerler sıfır.5 sn için dönüş açısı 360° dişli çark açısı 720° 10 sn için değerler yine 0 almıştım.Ayrıca joint kısmını açarak hangi hareketler hangi parçalara uygulanmış görebilirsiniz.

Umarım işinize yarar.

İyi çalışmalar.

http://rapidshare.com/files/138689621/kinematik_deneme.rar.html
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.06
Copyright ©2001-2007 Web Wiz