CLICK2CAST

Click2Cast , Vulcan döküm simülayon yazılımı ana firması olan Quantech firmasının piyasaya çıkardığı ikinci ürünüdür. Vulcan ile aynı altyapıyı kullanan Click2cast , küçük ve orta ölçekli döküm firmaları için de alım gücünü arttıran kolay ve uygun maliyetli bir üründür.

Sonlu elemanlar altyapısını kullanan Click2Cast ile ,  FEA mesh ile çok daha hassas mesh yapıları elde edebilmenin yanı sıra, kaliteli doğru sonuçlar raporlayabilmekteyiz. Aynı zamanda bu mesh yöntemi sayesinde , mesh ve hesaplama süreleri kullanılan diğer yöntemlerle kıyaslanırsa çok daha kısa süreler almaktadır.

Click2Cast ; Yüksek basınçlı döküm,kokil döküm ve kuma döküm sistemlerini analiz etme kabiliyetine sahiptir.

Click2Cast , Dolum ve Katılaşma Analizleri yapmaktadır. Kolay kullanıma sahip Click2Cast , STL data üzerinden hesaplamaları yapar. 5 adımda simülasyon yapılabilen yazılımda, kullanıcıyı yönlendiren menüler ile kısa zamanda hesaplama yapmak mümkün olmaktadır.

Click2Cast ile , ister yolluk sistemi ile modelinizi import edin ve hesaplayın isterseniz sadece modelinizi alıp yolluk giriş noktasını Click2Cast ile oluşturun ve hesaplamayı başlatın. Aynı zamanda çok gözlü kalıplarınız için de hesaplamalar yapmak mümkün olacaktır.

  • Click2Cast ile 5 adımda simülasyon

 

  1. GEOMETRY : STL Mdata import
  2. MESH : Yolluk giriş seçimi ve mesh oluşturma
  3. PARAMETERS : Döküm ve enjeksiyon parametrelerinin tanımlanması
  4. CALCULATE : Hesaplamayı başlatma
  5. RESULTS :Dolum/Katılaşma Analizi sonuçlarının incelenmesi
  6. REPORT : Otomatik raporlama (pdf dosya , jpg ,video dosyalarının alınması)

Click2Cast uygulamalarını linke tıklayarak izleyebilirsiniz