3DESIGN

3DESIGN

KUYUMCULAR ve AKSESUARCILAR İÇİN TASARIM YAZILIMI

3DESIGN ile; takı tasarımcıları ve imalatçıları kendilerine has geliştirdikleri tasarımlarını kolay bir şekilde hızlı prototip makineleri veya CNC işleme merkezlerinde imal edebiliyorlar.

3DESIGN; müşteri isteklerini; kolay kullanılabilmesi, pratik ve kullanıcı dostu arayüzü ve modellemedeki hızı ile profesyonelce karşılıyor. Yazılım tamamen kuyum ve aksesuar sektörüne odaklı hazırlandığı için, müşteri isteklerini tam olarak karşılıyor.

3DESIGN; birçok özelliği ile sektördeki diğer yazılımlardan farklılık gösteriyor.

PARAMETRİK YAPI

3 Design Parametre

Sektördeki tek parametrik yazılım olan 3DESIGN, bu özelliği ile kullanıcılarına modellemede esneklik, kolaylık ve hız sağlıyor. Parametrik tarihçe ağacı sayesinde, ürün üzerinde istenilen değişiklik, silme işlemi yapılmadan gerçekleştiriliyor ve tüm değişiklikler ürünün tümüne otomatikman yansıyor.

KATI-YÜZEY MODELLEME

KATI-YÜZEY MODELLEME

3DESIGN, sektörün ihtiyacı olan tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Kati-Yüzey modelleme, render ve otomatik tas dizme vb. özellikler tek yazılım tarafından müşterilerine hizmet ediyor. Tasarım esnasında model, sürekli kati veya yüzey halde görüntülenir, bu özellik ile 3DESIGN kullanıcısına kullanım zevki sunar.

KÜTÜPHANE

Kütüphane

Kütüphanesinde bulunan geniş SWAROVSKI taş yelpazesi ve diğer parçaları ile her türlü ihtiyacı karşılıyor. Ayrıca, kullanıcı kendi çizdiği modelleri de kütüphanesine ilave edebiliyor.

ESKİZDEN TASARIMA

Sketch

Eskiz çalışması yapılan ürün scanner'dan bilgisayar ortamına aktarılarak otomatikman 3 boyutlu epür düzlemi haline getiriliyor. 3 boyut halinde bilgisayar ortamında beliren model 3DESIGN ile kolayca 3 boyutlu model haline getiriliyor.

Sketch

SHELL (KABUK)

Shell

3DESIGN; Shell özelliği sayesinde, tasarlanan ve yapısı geometriksel olarak iç boşaltmaya uygun olan parçayı, tek bir komut sayesinde vakit kaybetmeden hızlıca istenilen astar payı verilerek iç boşaltma işlemini gerçekleştiriyor. Böylece her yerde ayni kalınlıkta astar payı verilmiş oluyor.

RENDER

Render

Ray-tracing özelliği sayesinde çizilen modeller sunuma en güzel seklide hazırdır. Render paketi 3DESIGN içinde satışa sunulmaktadır.

TYPE3 ile Data Transferi

Shell

3DESIGN ve TYPE3 yazılımlarının her ikisi de Vision Numeric firması tarafından geliştirilmiştir. Bunun anlamı kuyum ve aksesuar sektörlerinde hem pres hem de döküm kalıpçılığında faaliyet gösteren müşterilerimiz için profesyonel çözümler bulunmasıdır. Her iki yazılım arasında yapılan data transferlerinde data kayıpları kesinlikle yaşanmamaktadır.